
Tule pelaamaan jalkapalloa Tervarit Junioreihin! Kausi 2025/2026 saatu vauhdilla käyntiin, mutta mukaan pääsee vielä.
Kaikissa joukkueissa on tilaa, eli toimintaa on tarjolla parivuotiaista teini-ikäisiin asti.
Joukkueilla on harjoituksia kahdesta kolmeen kertaan viikossa ja lisäksi päälle pelejä.
Etkö ole varma, että onko jalkapallo juuri sinun lapsellesi sopiva harrastus? Meillä treeneissä saa käydä testaamassa pari kertaa ilmaiseksi. Lue lisää kokeilumahdollisuudesta.
Perhefutis on tällä hetkellä tauolla ja viestimme kurssin jatkosta myöhemmin.
Joukkueiden harjoitustiedot löydät kunkin joukkueen omilta sivuilta. Huomaa, että treeniaikoihin saattaa tulla tammikuun alussa muutoksia.
Tyttötoiminta Tervarit Junioreissa käynnistetään, jos saamme riittävästi kiinnostuneita mukaan. Nuorimmissa ikäluokissa tytöt voivat liittyä jo olemassa oleviin poikien joukkueisiin.
Ilmoittaudu mukaan Uuden pelaajan rekisteröintilomakkeen kautta: ILMOITTAUTUMINEN
Lisätietoja toimintamaksusta ja laskutuksesta täältä.
Huom. Jos olet jo osallistunut aiemmin Tervarit Junioreiden toimintaan, niin ilmoittautumislomaketta ei tarvitse täyttää uudelleen. Laita tällöin viestiä sähköpostitse toimisto@tervaritjuniorit.fi ja ota yhteyttä joukkueenjohtajaan.
Uutista päivitetty 18.12.2025.
| 24.05.2026 13.06 | Aloita jalkapallo Tervarit Junioreissa kesäkuun alussa |
| 06.05.2026 14.45 | Hae valmentajaksi oppisopimuksella |
| 10.04.2026 13.30 | Maksuton futiskoulu starttaa toukokuussa |
| 26.03.2026 15.12 | Vielä on tilaa perhefutiksessa Hiukkavaarassa - tule mukaan huhtikuussa! (EDIT: TÄYNNÄ) |
| 23.02.2026 10.00 | Tiedote: Toiminnanjohtajan sijaisuus päätökseen, Manninen palaa töihin 9.3.2026 |
| 18.02.2026 12.50 | Tule mukaan Perhefutikseen maaliskuussa |