Tervarit Juniorit uutiskirje 1/2024
Tervarit Juniorit RyJulkaistu: 02.07.2024 13.34

Tervarit Juniorit uutiskirje 1/2024

Toiminnanjohtajan terveiset

Ensimmäinen kevät toiminnanjohtajana on nyt takana ja aloitus on ollut suhteellisen vauhdikas. Avustushakemuksien ja muun hallinnollisen työn lisäksi rekrytoimme yhteensä 20 nuorta Oulun kaupungin ja Poplin kesätyöseteleiden avulla. Tällä hetkellä meillä on auki työpaikat junioripäälliköksi ja oppisopimusvalmentajaksi.

Saimme keväällä pidettyyn seurakyselyyn yhteensä yli 200 vastausta, joista pelaajilta oli 87. Lämmin kiitos kaikille vastanneille! Palautteen perusteella seuran valmennukseen oltiin tyytyväisiä, mutta kehitysideoitakin seuran nousi esiin. Tarkemmin jäsenkyselyn tuloksia on tarkoitus esitellä Tervarit Junioreiden yhdistyksen kokouksessa 29.8. (virallinen kutsu lähetetään myöhemmin).

Seuran hallitukseen on muuten paikkoja avoinna. Jos sinua kiinnostaa kuulla lisää tai haluat mukaan, niin laitapa viestiä minulle aino-kaisa.manninen@tervaritjuniorit.fi, p. 040 127 9928. Laita viestiin CV:si tai linkki LinkedIn-profiiliin sekä kirjoita, millaista osaamista toisit hallitustyöhön mukaan. Hallituksella on mandaatti täydentää hallitusta 1-3 henkilöllä kesken vuoden ja hallitus kokoontuu seuraavan kerran elokuussa.

Mukavaa kesää ja nähdään Terwaturnauksessa 10.-11. elokuuta!

Aino-Kaisa Manninen, toiminnanjohtaja

Uudet joukkueet starttasivat ja tyttötoiminta käynnistyy

Tervarit 2018 ja 2019 -syntyneiden joukkueet sekä nuoremmille suunnattu 5v5 EasyFutis starttasivat kesäkuussa. Tyttötoiminta käynnistyi osana Nappulakoulua ja 2018-2020-syntyneiden tyttöjoukkue aloittaa omat treeninsä heti kun vähintään kymmenen kiinnostunutta tulee täyteen.

Uusista joukkueista saa vinkata eteenpäin kavereille ja tutuille!

Lisätietoja: https://www.tervaritjuniorit.fi/uutiset/139793/kesakuussa-perustetaan-uusia-joukkueita-tervetuloa-mukaan

Villarreal leirit heinä-elokuussa

Villarreal CF ja Hercules-yhteisö aloittavat yhteistyön järjestämällä laadukkaita jalkapalloleirejä 29.7.-2.8.2024! Paikkoja on vielä jonkun verran jäljellä, joten ilmoittautua kannattaa mieluummin aiemmin kuin myöhemmin.

Ajankohta:

  • U11-U14-ikäluokille (tytöt ja pojat) 29.-31.7.2024
  • U8-U10-ikäluokille 1.-2.8.2024.

Paikka: Linnakankaan tekonurmi ja Kempele Areena (Pelaajapolku 3, Kempele)

Hinta: U11-U14 150€, U8-U10 120€

Lisätiedot ja ilmoittautumiset:https://herculesjuniorit.fi/seura/3893/villarreal-cf-summer-camp-2024

Hercules-ikäluokkaleirit -14 ja -15 -syntyneille 24.-25.7.2024

  • 2014-syntyneet Ke 24.7.2024
  • 2015-syntyneet To 25.7.2024
Leirin hinta on Tervarit Junioreiden jäsenille 30 €.

Lisätiedot ja ilmoittautumiset: https://www.herculesjuniorit.fi/seura/3949/hercules-ikaluokkaleirit

Maalivahtileiri elokuussa

Hercules-maalivahtileiri U8-U13 ikäluokille järjestetään Pelaajapolun ulkotekonurmella 5.-6.8.2024 9:30-15:00!

Leirin hinta on Tervarit Junioreiden jäsenille 99 €.

Lisätiedot ja ilmoittautumiset: https://herculesjuniorit.fi/seura/4023/hercules-maalivahtileiri-5-682024

Avoimet työpaikat

Etsimme juuri nyt junioripäällikköä ja jalkapallovalmentajaa oppisopimuskoulutukseen. Muitakin mahdollisuuksia valmentajaksi on tarjolla.

Lue lisää: https://www.tervaritjuniorit.fi/uutiset/139959/avoimet-tyopaikat-tervarit-junioreilla-junioripaallikko-ja-j

Kilometrikisa jatkuu

Pyöräilyhaaste kilometrikisan on edelleen käynnissä Hercules-yhteisön joukkueiden kesken Seuravan kerran palkintoja on jaossa elokuun kilometrien perusteella.

Joukkueiden omiin joukkueisiin ovat tervetulleita tänä vuonna ainoastaan pelaajat. Vanhemmat ja toimihenkilöt voivat halutessaan liittyä mukaan Tervarit Junioreiden yleiseen joukkueseeseen (koodi: TervaritJuniorit) osoitteessa www.kilometrikisa.fi.

Tulevat tapahtumat

  • JS Herculesin seuraava kotiottelu la 29.6. klo 19, Castren: Tulevat - JS Hercules (vapaa pääsy)
  • Miniliiga jatkuu 27.7.
  • Junnuliiga jatkuu 30.7.
  • 10.-11.8. Terwaturnaus, Heinäpäässä
  • 17.8. Tervarit Juniorit mukana On pop liikkua -tapahtumassa, Ouluhalli
  • Yhdistyksen kokous to 29.8. klo 18.30 (Isokatu 56)

Tue Tervarit Junioreita Pihlajalinnan sovelluksen kautta!

Tervarit Junioreiden tukeminen on helppoa! Lataa Pihlajalinna Terveyssovellus ja klikkaa itsesi Bonusohjelmaan. Etsi luettelosta Tervarit Juniorit ry. Mukaan voi pyytää myös kummit, mummit ja muut!

Kuvalliset ohjeet täällä.

Hinnankorotuksia Stadiumin seuravaatteisiin tulossa 1.7. alkaen

Stadium tarkistaa kaksi kertaa vuodessa seuravaatteiden hinnat ja joihinkin tuotteisiin on luvassa korotuksia. Jos siis on tarve jollekin uudelle vaatteelle, niin ostokset kannattaa tehdä edullisemmin hinnoin vielä kesäkuun puolella.

Seuravaatetilaukseen: https://www.stadium.fi/seurat/1749405

Polar-kellot alennuksessa

Hercules-seurayhteisön jäsenille Polarin verkkokaupasta https://www.polar.com/fi kellot ja sensorit -25%. Alekoodi: B2BQ224.

Kampanja voimassa kesäkuun ajan.

Seuraathan Tervarit Junioreita somessa