Jouluterwa 11.-12.12. & 18.-19.12.2021

Jouluterwa 2021

Poikien P6-P13 turnaus 11.-12.12. & 18.12.-19.12.2021 Heinäpään hallissa Oulussa ja Kempeleen Ojan Rauta Areenalla.
Imoittautumiset viimeistään 10.11.2021. Tytöt voi osallistua vuotta nuorempien poikien sarjoihin.

8v8/11v11:

MARRASCUP
Ojan Rauta Areena(Ylipainehalli, kempele):
P14(-08 11v11) Kutsu La 13.11.

MARRASCUP
Heinäpään halli, Oulu:
P13(-09 11v11) Kutsu La-Su 20.-21.11.

Heinäpään halli, Oulu
P13(-09 8v8) Haaste 250€ SU 12.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET

Ojan Rauta Areena(Ylipainehalli, kempele):

P11(-11, 8v8) Kilpa ja Haaste 250€ LA 18.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cGQpyJx0I_...

P12(-10, 8v8,) Kilpa ja Haaste 250€ LA 11.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YXRniTzyKX...

P10(-12, 8v8,) Kilpa ja Haaste 250€ SU 19.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET

5vs5
PT9(-16, 5v5) 90€ La 11.12.
PT8(-13, 5v5)EP ja VP 90€ La 11.12.
PT7(-14, 5v5)EP ja VP 90€ La 11.12.
PT 6(-15, 5v5)EP ja VP 90€ La 11.12.

5vs5
OTTELUOHJELMA JA ILMOITTAUTUNEET:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1izTwp8S6M3...


P13-P11 8v8 sarjoissa pelataan kolme 1x25 min ottelua ja lisäksi sijoitusottelut 1-4. Voittajalle pokaali.
Tasapisteissä lohkosijoitus ratkaistaan: 1. Keskinäinen ottelu(t), 2. Keskinäisten otteluiden maaliero, 3. Maaliero, 4. Tehdyt maalit, 5. Arpa

Tytöt voi ilmoittautua vuotta nuorempien poikien sarjoihin.

P10 5vs5, P9, P8 ja P7 sarjoissa 3-4 peliä/päivä 1x25 min.
P10 ja P9 sarjoissa ei ole vetäytymissääntöä ja sivurajat annetaan heittämällä.
P8 ja P7 sarjoissa on käytössä vetäytyminen puoleen kenttää maalivahdin avauksissa ja sivurajat suoritetaan syöttämällä tai kuljettamalla pallo peliin. Ei suoria maalilaukauksia sivurajoilta.
P7 ja P6 sarjoissa ei ole kulmapotkuja, vaan jatketaan aina maalipotkulla.

Joukkueet hoitavat itse ensiavun antamisen vahingon sattuessa ja on tarvittaessa yhteydessä 112.

Ilmoittautumiset(1.11. mennessä(5v5 tilanteen mukaan)) ja tiedustelut:
pekka.kainu@tervaritjuniorit.fi
0504129540

Ilmoittautuneet joukkueet:

11vs11

13.11.2021 Marrascup, Ojan Rauta Areena
P14(08) Kutsu/Kilpa max. 8 11v11

1. Hercules 08 YJ
2. Hercules 08 YJ
3.
4.
5.
6. varattu
7. varattu
8. varattu

20.-21.11.2021 Marrascup Heinäpään halli
P13(09) Kutsu/Kilpa max. 8 11v11

1. Hercules 09 YJ
2. Hercules 09 YJ
3. Hercules 08 YJ
4. Ajax-Tervarit 08 YJ
5.
6.
7. varattu
8. varattu

8vs8

P13(09) Haaste max. 8/16
1. Pallokarhut 09 Punainen
2. Tervarit 09 Punainen
3. Ajax Sarkkiranta 09 Sininen
4. Haupa 09 Vihreä
5. Ponpa 09
6.
7.
8.

P12(-10) Kutsu/Kilpa
1. Tervarit 10 Musta
2. Ajax 10 Valkoinen
3. LiPK 1011 Musta
4.
5.
6. Varattu
7. Varattu
8. Varattu


P12(-10) Haaste max 8
1. Tervarit 10 Valkoinen
2. LiPK 1011 Punainen
3. Ajax 10 Sininen
4. Tervarit 10 Punainen
5. Haapajärven Kiilat Sininen
6. Haapajärven Kiilat Valkoinen
7. Varattu
8. Varattu

P11(-11) Kilpa max. 8
1. Tervarit 11 Musta
2. Pallokarhut 11 Musta
3. Ajax 11 Valkoinen
4. FC Ylivieska 11 Keltainen
5.
6. Varattu
7. Varattu
8. Varattu

P11(-11) Haaste max. 8
1. Tervarit 11 Punainen
2. Tervarit 11 Valkoinen
3. Pallokarhut 11 Punainen
4. Ajax 11 Sininen
5. Ajax 11 Musta
6. FC Ylivieska 11 Musta
7.
8. Varattu(kysy)

P10(-12) Kilpa max. 8
1. Tervarit 12 Musta
2. Pallokarhut 12 Musta
3. Ajax 12 Valkoinen
4.
5.
6. Varattu
7. Varattu
8. Varattu


P10(-12) Haaste max. 8
1. Tervarit 12 Punainen
2. Tervarit 12 Valkoinen
3. Pallokarhut 12 Punainen
4. Ajax 12 Sininen
5.

6.
7.Varattu(kysy)
8.Varattu(kysy)

--------------------------

5vs5

OTTELUOHJELMA: Julkaistaan 1.12
ILMOITTAUTUNEET JOUKKUEET:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1izTwp8S6M3...

2018

Otteluohjelma ja tulokset:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_XsGtpXuE2...













   
Lisää uutisia
Tervarit Juniorit Ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat