Jouluterwa 2021

Poikien P6-P13 turnaus 11.-12.12. & 18.12.-19.12.2021 Heinäpään hallissa Oulussa ja Kempeleen Ojan Rauta Areenalla.
Imoittautumiset viimeistään 25.11.2021. Tytöt voi osallistua vuotta nuorempien poikien sarjoihin.

8v8/11v11:

Heinäpään halli, Oulu
P13(-09 8v8) Kilpa ja Haaste 250€ SU 12.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET

Ojan Rauta Areena(Ylipainehalli, kempele):

P11(-11, 8v8) Kilpa ja Haaste 250€ LA 18.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cGQpyJx0I_...

P12(-10, 8v8,) Kilpa ja Haaste 250€ LA 11.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YXRniTzyKX...

P10(-12, 8v8,) Kilpa ja Haaste 250€ SU 19.12.
OTTELUOHJELMA/TULOKSET


5vs5
PT9(-16, 5v5) 90€ La 11.12.
PT8(-13, 5v5)EP ja VP 90€ La 11.12.
PT7(-14, 5v5)EP ja VP 90€ La 11.12.
PT 6(-15, 5v5)EP ja VP 90€ La 11.12.

5vs5
OTTELUOHJELMA JA ILMOITTAUTUNEET:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1izTwp8S6M3...


P13-P11 8v8 sarjoissa pelataan kolme 1x25 min ottelua ja lisäksi sijoitusottelut 1-4. Voittajalle pokaali.
Tasapisteissä lohkosijoitus ratkaistaan: 1. Keskinäinen ottelu(t), 2. Keskinäisten otteluiden maaliero, 3. Maaliero, 4. Tehdyt maalit, 5. Arpa

Tytöt voi ilmoittautua vuotta nuorempien poikien sarjoihin.

P10 5vs5, P9, P8 ja P7 sarjoissa 3-4 peliä/päivä 1x25 min.
P10 ja P9 sarjoissa ei ole vetäytymissääntöä ja sivurajat annetaan heittämällä.
P8 ja P7 sarjoissa on käytössä vetäytyminen puoleen kenttää maalivahdin avauksissa ja sivurajat suoritetaan syöttämällä tai kuljettamalla pallo peliin. Ei suoria maalilaukauksia sivurajoilta.
P7 ja P6 sarjoissa ei ole kulmapotkuja, vaan jatketaan aina maalipotkulla.

Joukkueet hoitavat itse ensiavun antamisen vahingon sattuessa ja on tarvittaessa yhteydessä 112.

Ilmoittautumiset(28.11. mennessä(5v5 tilanteen mukaan)) ja tiedustelut:
pekka.kainu@tervaritjuniorit.fi
0504129540

Ilmoittautuneet joukkueet:

P13(09) Kilpa max. 8 Su 12.12.
1. PallokarhutTervarit 09
2. Ajax Sarkkiranta 09 Valkoinen
3. Haupa 09 Keltainen
4. OLS 10 Keltainen
5. Ajax Sarkkiranta 10
6.
7.
8.

P13(09) Haaste max. 8
1. Pallokarhut 09 Punainen
2. Tervarit 09 Punainen
3. Ajax Sarkkiranta 09 Sininen
4. Haupa 09 Vihreä
5. Ajax Sarkkiranta 09 Musta
6.
7.
8.

P12(-10) Kutsu/Kilpa
1. Tervarit 10 Musta
2. Ajax 10 Valkoinen
3. LiPK 1011 Musta
4. OLS 10 Sininen
5. OLS 10 Keltasininen
6.
7.
8.


P12(-10) Haaste max 8
1. Tervarit 10 Valkoinen
2. LiPK 1011 Punainen
3. Ajax 10 Sininen
4. Tervarit 10 Punainen
5. FC Ylivieska 11 Keltainen
6. Haapajärven Kiilat
7.
8.

P11(-11) Kilpa max. 8
1. Tervarit 11 Musta
2.
3. Ajax 11 Valkoinen
4.
5.
6.
7.
8.

P11(-11) Haaste max. 8
1. Tervarit 11 Punainen
2. Tervarit 11 Valkoinen
3. FC Raahe 11
4. Ajax 11 Sininen
5. Ajax 11 Musta
6. FC Ylivieska 11 Musta
7. ONS 10
8. Pallokarhut T1011 Musta

P10(-12) Kilpa max. 8
1. Tervarit 12 Musta
2. Pallokarhut 12 Musta
3. Ajax 12 Valkoinen
4. OLS 12
5.
6.
7.
8.


P10(-12) Haaste max. 8
1. Tervarit 12 Punainen
2. Tervarit 12 Valkoinen
3. Pallokarhut 12 Punainen
4. Ajax 12 Sininen
5. OLS 12 Pohjoinen

6. OLS 12 Etelä
7.
8.

--------------------------

5vs5

OTTELUOHJELMA: Julkaistaan viimeistään 4.12
ILMOITTAUTUNEET JOUKKUEET:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1izTwp8S6M3...

2018

Otteluohjelma ja tulokset:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_XsGtpXuE2...