
Easy-futis on helppo tapa tulla mukaan hienon lajin pariin ilman aikaisempaa kokemusta urheilujoukkueista. Tärkein päämäärämme on pitää hauskaa porukalla ja saada iloa harrasteurheilun kautta.
Easy-futis tapahtumia järjestetään kerran viikossa. Et tarvitse kalliita varusteita: tarvitset vain oman pallon ja alustalle sopivat kengät (lenkkarit/nappulakengät).
Tervarit Juniorien järjestämä Easy-futis maksaa vain 40 euroa/kk. Tapahtumia järjestetään kahdessa jaksossa tammi-toukokuu sekä kesä-lokakuu. Ilmoittautuneet sitoutuvat tutustumiskäynnin jälkeen jaksokohtaisesti mukaan toimintaamme.
Kuukausimaksu sisältää seuramme jäsenmaksun, osaavan ja kannustavan ohjauksen, harjoitusvuorot, pelit- ja turnaukset, harraste/korttelipassin sekä vakuutuksen.
Toiminnassa noudatamme Tervarit Junioreiden sekä Palloliiton reilun pelin sääntöjä.
Harjoitusajat 12.1.2026 lähtien:
PE 17.30—18.30 Ouluhalli (paikalle klo 17.20)
Tarkista poikkeusajat joukkueen kalenterista!
Ilmoittautuminen Uuden pelaajan rekisteröinti -lomakkeen kautta.
| 03.11.2025 13.59 | Easy-futis on tauolla marras-joulukuun |
| 23.04.2025 14.18 | Easy-futis 2011—2015 syntyneille |